شنبه تا 4 شنبه 8:30 الی 21:30 و پنجشنبه ها از ساعت 8:30 الی 20 بصورت یکسره
تماس : 33914282

درخواست پذیرش

شما میتوانید درخواست پذیرش خود را برای ما ارسال نمایید

ثبت پذیرش

در باره ما

رادیولوژی دهان، فک و صورت ازجمله رشته های تخصصی دندان پزشکی می باشد که رشته ای ارزشمند برای دندانپزشکان و متخصصین دندانپزشکی و سایر پزشکان می باشد و انجام تصویربرداری های تخصصی ناحیه دهان، فک و صورت را میسر می سازد. متخصصین رادیولوژی دهان، فک و صورت بر طبق ضوابطی قادر به تأسیس چنین مؤسسه ای بوده و خدمت های لازم در این حوزه را ارائه می نمایند. این رشته وابسته به تکنولوژی بوده و به دنبال پیشرفت تکنولوژی در قرن اخیر این رشته نیز به صورت چشمگیر پیشرفت نموده و به عنوان چشم دوم دندانپزشک به شمار می آید. رادیولوژی دهان، فک و صورت یکی از اقدامات پاراکلینیکی بسیار مهم و کاربردی در تشخیص و ارائه طرح درمان می باشد.

مرکز تخصصی رادیولوژی دهان، فک و صورت دکتر آرمان فیض

در سال 1390 با هدف ارائه خدمات تخصصی در حوزه تصویربرداری ناحیه دهان ، فک وصورت با کیفیت بالا به بیماران و ارتقای کیفی رادیولوژی فک و صورت در شهر اهواز تاسیس گردید. اکنون این مجموعه با ارائه گستره ی وسیعی از خدمات رادیولوژی وتصویر برداری فک وصورت به دندانپزشکان و متخصصین محترم در حال فعالیت بوده و با داشتن9 اتاق نصویر برداری داخل و خارج دهانی همچنین سالنهای انتظار وسیع ،هم اکنون جزء مجهزترین مراکز تخصصی فک و صورت در سطح کشور می باشد.

این مرکز باداشتن پیشرفته ترین دستگاههای تصویر برداری دنیا شامل انواع دستگاههای پانورامیک، داخل دهانی و CBCT و همکاری پرسنل مجرب و آموزش دیده تلا ش می کند تا بهترین خدمات رادیولوژی فک و صورت به بیماران در تمام گروههای سنی را اراایه دهد.ارایه خدمات در کمنرین زمان ممکن و جلوگیری از اتلاف وقت مراحعین عزیز، حفاظت از سلامتی بیماران با رعابت تمامی استانداردهای سازمان انرژی اتمی و استفاده از جدیدترین دستکاههای رادیو گرافی و تکنینکهای تصویربرداری جهت تصویربرداری با دوز فوق کاهش یافته از اصول اساسی ارایه خدمات در این مرکز می باشد . مرکز رادیولوژی فک و صورت دکتر آرمان فیض جهت تامین نیازهای تخصصی دندانپزشکان محترم و تسریع و تسهیل پروسه درمان توسط ایشان نه تنها تمامی تصاویر با کیفیت و دقت بالا تهیه می گردند بلکه ازبه روز ترین نرم افزارها و سرویس ها جهت ارسال و آرشیو تصاویر و خدمات تفسیری کمکی به منظور تسهیل انتخاب بهترین طرح درمان بهره می برد.

گزارش آنلاین

برخورداری از سیستم آنلاین گزارش دهی به بیماران

تصاویر آنلاین

دسترسی آنلاین بیماران به تصاویر خود با بهره بری از امکانات ویژه

پنل ویژه پزشکان

دسترسی پزشکان به تصاویر و گزارش بیماران خود با استفاده از پنل ویژه پزشکان

امنیت

دسترسی آسان

درخواست نوبت

بخش ها

رادیوگرافی خارج دهانی

1.رادیوگرافی پانورامیک (OPG)
رادیوگرافی پانورامیک به کمک اشعه ایکس از دندانهای فک بالا و پایین عکسبرداری میکند. این تصویربرداری یک بررسی دو بعدی است که دهان را در یک تصویر کامل به همراه دندان ها، فک بالا و پایین، ساختارهای اطراف و بافت ها تصویربرداری میکند و نوعی تصویر غربالگری محسوب می شود.
رادیوگرافی پانورامیک با استفاده از دوز بسیار کمی از تابش اشعه برای تصویربرداری از کل دهان در یک تصویر استفاده می کند. رادیولوژی و سی تی اسکن تخصصی فک و صورت دکتر آرمان فیض، با بهره گیری از بهترین تجهیزات روز دنیا، رادیوگرافی دندان ها را در محیطی مناسب و کادری مجرب انجام می دهد. این خدمت تقریبا نیاز به هیچ آمادگی خاص ندارد. البته طلا و جواهر، عینک یا اشیای فلزی که ممکن است در تصاویر با اشعه ایکس تداخل ایجاد کنند، قبل از تصویربرداری از ناحیه سر و صورت خارج نمایید.
2.سفالومتری جانبی
سفالومتری نوعی روش تصویربرداری است که به منظوربررسی و اندازه گیری جمجمه، فک، دندان و صورت انجام می شود. به عکس حاصل از این روش سفالوگرام گفته می شود. سفالوگرام گرافی است که دندانپزشکان، جراحان دهان، فک و صورت از آن به عنوان نقشه درمان استفاده می کنند. سفالوگرام ارتباط بین نسج نرم و استخوان ها را نشان می دهد و به تشخیص اختلالات رشد قبل یا حین درمان جهت ارزیابی پیشرفت درمان به سوی نتیجه دلخواه کمک می کند. هدف اصلی سفالومتری رسیدن به اندازه های استاندارد و نزدیک به واقعیت در فیلم رادیوگرافی است.سفالومتری در دو وضعیت رخ و نیم رخ انجام می شود که نوع نیم رخ آن کاربرد بیشتری دارد.
همچنین آنالیز تصاویر سفالومتری با استفاده از نرم افزار قدرتمند و آپدیت جهانی بصورت پیشرو در این مرکز انجام می شود.
3.رادیوگرافی جمجمه (استخوان های صورت، بینی و سینوس ها)
انواع تکنیکهایی که به بهترین نحو و بالاترین کیفیت در مرکز ما انجام می شوند:
• واترز
• قدامی خلف جمجمه
• تاون معکوس
• ساب منتو ورتکس
• کالدول
• و....
رادیوگرافی های جمجمه انواعی از تصویربرداری می باشند که پزشکان برای دیدن استخوان های جمجمه استفاده می کنند. از جمله استخوان های صورت، بینی، و سینوس ها. رادیوگرافی استخوان های جمجمه معمولا بعد از آسیب های جدی که به سر وارد شده انجام می شود. در واقع به پزشک این امکان را می دهد تا هرونه آسیبی را تشخیص دهد.
دیگر دلایلی که ممکن است تحت تصویربرداری استخوان جمجمه قرار گیرید، عبارتند از :
بررسی استخوان،دفورمه بودن یا شکل غیر عادی در استخوان جمجمه،شکستگی (جمجمه یا استخوان صورت)،سردردهای مکرر،عفونت استخوان های جمجمه،افت میزان شنوایی،تومور و ضایعات
4.تصویربرداری مفصل فکی - گیجگاهی
خدمات تصویر بردای اختصاصی مفصل فکی- گیجگاهی با دهان باز و بسته همچنین تصویر بردای سه بعدی از مفصل جهت بررسی بیماری های مفصل از قبیل سائیدگی، صداهای و دردهای مفصلی در این مرکز با بالاترین کیفیت ارائه می شود.
5.تصویربرداری راه هوایی و لوزه ها (لترال فارنژیال) بزرگی لوزه سوم در کودکان بسیار شایع می باشد مخصوصا در بین کودکان ۳ تا ۶ ساله شایع تر است. بزرگی لوزه سوم به دلیل بزرگ شدن اندازه لوزه های آنوئید رخ می دهد. با استفاده از رادیوگرافی لترال گردن می توان اندازه لوزه سوم را تشخیص داد. بزرگی لوزه سوم باعث عفونت های سینوسی و التهاب بینی می شود. از علائم شایع آن انسداد بینی و کم وزنی و خواب آلودگی می باشد. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با علائم و راه های تشخیص بزرگی لوزه سوم در کودکان ارائه داده ایم. بزرگی لوزه سوم زمانی به عنوان بیماری شناخته می شود که علائم نامطلوبی در بیمار ظاهر شود و بر روی سلامت فرد تاثیر منفی داشته باشد. دراین حالت نیاز به درمان می باشد

رادیولوژی داخل دهانی

رادیوگرافی داخل دهانی کاربرد بسیار بیشتری در تصویربرداری از دهان و دندان دارد و همچنین جزئیات بسیار بیشتری را ثبت میکند. ثبت جزئیات بیشتر در رادیوگرافی دندان امکان بسیار خوبی را در اختیار پزشک قرار میدهد تا بتواند نوع بیماری را تشخیص دهد. رادیو گرافی داخل دهانی هر نوع بیماری که مرتبط به دندان و داخل دهان میشود را تشخیص میدهد و در این کار بسیار دقیق عمل میکند.

از کاربرد های رادیوگرافی داخل دهانی میتوان به تشخیص پوسیدگی،‌ مشاهده و تشخیص بیماری ریشه دندان، بررسی سلامت استخوان های موجود در داخل دهان و تشخیص سلامت دندان های در حال رشد اشاره نمود. برای رادیو گرافی داخل دهانی نیز سه نوع تصویربرداری وجود دارد :
• پری آپیکال
• بایت وینگ
• آکلوزال
یکی از انواع رادیو گرافی داخل دهانی، پری اپیکال میباشد که تمامی دندان های موجود در دهان به همراه استخوان ها را نشان میدهد. در روش بایت وینگ نیز تاج دندان ها و مجاور آنها به نمایش در می آید. روش دیگری که برای رادیوگرافی داخل دهانی به کار میرود اکلوزال میباشد. این روش تقریبا شبیه به پری اپیکال میباشد ولی تفاوت آن با روش پری اپیکال در این است که میتواند ناحیه بزرگتری را نمایش دهد. در رادیوگرافی داخل دهانی به دلیل اینکه باید جزئیات باید به صورت کاملا دقیق نشان داده شوند به همین جهت باید از دستگاه های رادیولوژی دندان پیشرفته استفاده شود. در مرکز رادیولوژی و سیتی اسکن تخصصی فک و صورت دکتر آرمان فیض از پیشرفته ترین دستگاه های تصویربرداری داخل دهانی با کمترین میزان تابش اشعه استفاده میشود.

CBCT

تصویربرداری CBCT دردندانپزشکی از پیشرفت های بسیار مهم در تکنولوژی تصویربرداری دندان، فک و صورت می باشد.

این روش امکان مشاهده سه بعدی نسوج نرم و سخت را در اندازه های کاملا حقیقی و دقیق پذیر ساخته است و اطلاعات حاصله از تکنیک CBCT در تشخیص وطرح درمانهای دندانپزشکی نقشی بسیار موثر و دقیق ایفاء می نمایند. در این روش تصاویر سه بعدی بوجود می آیند که به نحو دقیق مدل آناتومیکی نسوج سخت و نرم صورت و جمجمه بیماران را طراحی نموده و قابل رؤیت و بررسی می سازد.
تصاویر CBCT با وضوح بالا و اشعه کم در مرکز رادیولوژی و سیتی اسکن تخصصی فک و صورت دکتر آرمان فیض جهت کاربردهای مختلف انجام میشود:
-ایمپلنت
-دندانها جهت فرکچر افقی وعمودی ؛مشکلات اندودنتیک و کانالهای اضافه در ریشه؛ آنومالی های دندانی
-دندانهای نهفته و اضافی
- سینوسهای پارانازال؛ ماگزیلاری،فرونتال،اسفنوئید و اتموئید
-مفصل فکی-گیجگاهی
- استخوان بینی
-زایگوما و قوس زایگوماتیک
- حفره چشم
-بازسازی سه بعدی فکین،سینوسها و تمامی نواحی جمجمه
و...

فوتوگرافی

فوتوگرافی داخل و خارج دهانی جهت درمانهای ارتودنسی و جراحی های ناحیه فک وصورت مرکز رادیولوژی و سیتی اسکن تخصصی فک و صورت دکتر آرمان فیض انجام می شود.

فوتوگرافی شامل عکس هایی از زوایای مختلف چهره و دندان میشود که باید بسیار دقیق و با کیفیت و با زاویای استاندارد تهیه شود. بطور خلاصه فوتوگرافی تخصصی فک و صورت اسکن دقیقی از وضعیت و پارامترهای چهره ، طرح لبخند و دندان های شما به پزشک میدهد و به پزشک کمک میکند تا برای شما بهترین طرح درمان متناسب با پارامترهای صورت طراحی کند و همینطور درطول درمان پیشرفت کار شما را کنترل نماید.

تلفن تلگرام اینستاگرام مسیریابی

تماس با ما

آدرس

اهواز ، کیانپارس ، بین خیابان چهارم و پنجم غربی ، مجتمع پزشکی فاخر ، طبقه دوم

ایمیل

dmfrcenter@gmail.com

تلفن

061-33914282
061-33384590
09385411051

لطفا منتظر بمانید
با سپاس از همراهی شما ، پیام شما ارسال شد